Kurumsal

 

         Türk metal sektörünün öncü ve dinamik firması BCS Metal, metal işleme sektörüne, Güneydoğu Çelik Kasa adı altında 1981 yılında başladı. Çelik para kasaları imalatı ve bir çok özel projeleri hayata geçirdiği bu dönemde özellikle çelik para kasası sektöründe gösterdiği başarı BCS Metal’e Almanya, Rusya gibi yurt dışı pazarların kapısını açtı.

Uluslararası pazar deneyimi ile üretim altyapısını güçlendiren firma, 1988 yılında Türkiye’nin en önemli otomotiv gruplarından Mitsubishi-Temsa’nın yan sanayi üreticisi oldu. Otomotiv sanayinde kısa sürede güçlü bir yer edinen BCS Metal, Temsa ile devam eden işbirliğini artırdı. Bugün, Mitsubishi - Temsa ürün gamında bulunan ve %80’i Avrupa ve Amerika ’ya ihraç edilen tüm kamyonet ve otobüslerin şasi kompleleri ve 3000 farklı alt montaj parçası BCS Metal tesislerinde özenle üretilerek Temsa üretim hatlarına gururla teslim edilmektedir.

Sadece ticari araçlar değil, iş makineleri sektöründe de gelişimini sürdüren BCS Metal, 2007 yılında ekskavatör kovaları ve tarım makineleri parçaları imalat ve ihracatına başlamıştır.

2007 yılında 5.000.000 €’luk tesis ve teknoloji yatırımı yapan BCS Metal, bu yatırımları ile Türkiye’ye ilk lazer profil kesim tezgahını kazandırmış, 2500*8000 ebatlarında sac metal kesme kabiliyeti olan lazer kesim tezgahı ile dünyada bu tezgaha sahip iki tesisten biri olmayı başarmıştır.

2009 yılında Sakarya’da kurulan 5.000 metrekaresi kapalı alan olmak üzere toplam 10.000 metrekarelik tesis ile ana müşteri portföyüne TIRSAN’ı ekleyen BCS Metal, treyler parçaları imalatına başlamıştır.

2011 yılında da yatırımlarına devam eden BCS METAL, Adapazarı tesisine kattığı 6000 watt- 2000*6000 lazer tezgahı ve Gaziantep tesisine kattığı CNC dik işlem merkezi, CNC torna ve presler ile üretim altyapısını ve kapasitesini arttırmaya devam etmektedir.

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi, Adana Çukobirlik ve Sakarya 2. Organize Sanayi Bölgesi olmak üzere 3 bölgede faaliyet gösteren BCS Metal, toplam 23 bin m2 kapalı alanda, 250’yi aşkın kalifiye çalışanı ve yıllık 24.000 ton sac işleme kapasitesine sahip tezgah parkı ile faaliyetlerini sürdürmektedir.